Jack Hawkins – Profil

Pukovnik John Edward “Jack” Hawkins CBE (14. septembar 1910 – 18. jul 1973), engleski glumac, poznat po karakternim, ali zapaženim ulogama u nizu holivudskih filmskih spektakala 1950-ih i 1960-ih.

Filmografija
 1974 QB VII (TV Mini-Series)
Justice Gilroy

Part Three (1974) … Justice Gilroy
 1973 Tales That Witness Madness
Nicholas (segment “Clinic Link Episodes”)
 1973 Theater of Blood
Solomon Psaltery
 1972 Escape to the Sun
Baburin
 1972 Young Winston
Mr. Welldon
 1972 The Last Lion
Ryk Mannering
 1971 The Beloved
Father Nicholas
 1971 Kidnapped
Captain Hoseason
 1971 Nicholas and Alexandra
Count Fredericks
 1971 When Eight Bells Toll
Sir Anthony Skouras
 1970 Jane Eyre (TV Movie)
Mr. Brocklehurst
 1970 Waterloo
Gen. Sir Thomas Picton
 1970 The Adventures of Gerard
Marshal Millefleurs (Renegade English Officer)
 1970 Twinky
Judge Millington-Draper
 1969 The Father (Short)
Captain Bill
 1969 Monte Carlo or Bust!
Count Levinovitch
 1969 Oh! What a Lovely War
Emperor Franz Joseph
 1968 Great Catherine
The British Ambassador
 1968 Shalako
Sir Charles Daggett
 1968 Stalked (Short)
The Man
 1966 Poppies Are Also Flowers
General Bahar
 1966 Mystery and Imagination (TV Series)
Colonel Mortimer

The Open Door (1966) … Colonel Mortimer
 1966 Judith
Major Lawton
 1966 Dr. Kildare (TV Series)
Justin Post
 1965 The Wednesday Play (TV Series)
Sir John Rampayne

The Trial and Torture of Sir John Rampayne (1965) … Sir John Rampayne
 1965 Bob Hope Presents the Chrysler Theatre (TV Series)
Silcox

Back to Back (1965) … Silcox
 1965 Masquerade
Colonel Drexel
 1965 Armchair Theatre (TV Series)
Len Driver

Putty Medal (1965) … Len Driver
 1965 Lord Jim
Marlow
 1964 Guns at Batasi
Colonel Deal
 1964 The Third Secret
Sir Frederick Belline
 1964 Zulu
Otto Witt
 1963 Rampage
Otto Abbot
 1963 ITV Television Playhouse (TV Series)
Adam Hilderson

To Bury Caesar (1963) … Adam Hilderson
 1963 The DuPont Show of the Week (TV Series)
Adam Hilderson

To Bury Caesar (1963) … Adam Hilderson
 1962 Lawrence of Arabia
General Allenby
 1962 Five Finger Exercise
Stanley Harrington
 1962 La Fayette
General Cornwallis
 1961 Two Loves
William W.J. Abercrombie
 1959-1960 The Four Just Men (TV Series)
Ben Manfred
 1959 Ben-Hur
Quintus Arrius
 1959 The DuPont Show of the Month (TV Series)
Baines

The Fallen Idol (1959) … Baines
 1958 The Two-Headed Spy
Gen. Alex Schottland
 1958 Gideon's Day
Gideon
 1958 The World Our Stage (TV Series)
Narrator / Actor (About Dance)

Episode #1.2 (1958) … Narrator / Actor (About Dance)
 1957 The Bridge on the River Kwai
Major Warden
 1953-1957 BBC Sunday-Night Theatre (TV Series)
King Magnus / Fouquier-Tinville

The Apple Cart (1957) … King Magnus
The Public Prosecutor (1953) … Fouquier-Tinville
 1957 Fortune Is a Woman
Oliver Branwell
 1957 The Man in the Sky
John Mitchell
 1956 The Long Arm
Detective-Superintendent Tom Halliday
 1956 Producers’ Showcase (TV Series)
Rufio

Caesar and Cleopatra (1956) … Rufio
 1955 Touch and Go
Jim Fletcher
 1955 Land of the Pharaohs
Pharaoh Khufu
 1955 The Prisoner
The Interrogator
 1954 The Seekers
Phillip Wayne
 1954 Front Page Story
Grant
 1953 The Intruder
Wolf Merton
 1953 Twice Upon a Time
Dr. Mathews
 1953 Malta Story
Air CO Frank
 1953 The Cruel Sea
Ericson
 1952 The Planter's Wife
Jim Frazer
 1952 Mandy
Searle
 1952 Angels One Five
Group Capt. ‘Tiger’ Small
 1952 Home at Seven
Dr. Sparling
 1951 No Highway
Dennis Scott
 1951 The Adventurers
Pieter Brandt
 1950 The Elusive Pimpernel
Prince of Wales / Footpad attacking Lord Anthony
 1950 The Black Rose
Tristram Griffin
 1950 State Secret
Colonel Galcon
 1949 The Will (TV Movie)
Philip Ross
 1949 The Small Back Room
R.B. Waring
 1948 Bonnie Prince Charlie
Lord George Murray
 1948 The Fallen Idol
Detective Ames
 1942 The Next of Kin
Brigade Major Harcourt (as 2nd Lieut Jack Hawkins)
 1940 The Flying Squad
Mark McGill
 1939 Murder Will Out
Stamp
 1938 A Royal Divorce
Capt. Charles
 1938 Who Goes Next?
Beck
 1937 The Frog
Capt. Gordon
 1937 Beauty and the Barge
Lieut. Seton Boyne R.N.
 1935 Peg of Old Drury
Michael O'Taffe
 1934 Lorna Doone
Member of the Court (uncredited)
 1934 Death at Broadcasting House
Herbert Evans
 1934 Autumn Crocus
Alaric
 1933 Shot in the Dark
Norman Paull
 1933 The Jewel
Peter Roberts
 1933 I Lived with You
Mort.
 1933 The Lost Chord
Sr. Jim Selby
 1933 The Good Companions
Albert
 1932 The Lodger
John Martin
 1930 Birds of Prey
Alfred
 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *